زخم گل شقایق

فراز پایانی زندگانی " ام ابیها " حضرت فاطمه (س) از بیان دکتر علی شریعتی :
فاطمه منبع الهام آزادی و حق‌خواهی و عدالت‌طلبی و مبارزه با ستم و قساوت و تبعیض بوده است

فردا سوم جماد‌ی‌الثانی است . سال یازدهم هجرت ، سال وفات پدر . کودکانش را یکایک بوسید : حسن ، هفت ساله ، حسین ، شش ساله ، زینب ، پنج ساله و ام کلثوم سه ساله.

و اینک لحظه‌ی وداع با علی ! چه دشوار است . اکنون علی باید در دنیا بماند . سی سال دیگر ! فرستاد " ام رافعه " بیاید ، وی خدمتکار پیغمبر بود . از او خواست که:

-
 ای کنیز خدا ، بر من آب بریز تا خود را شست ‌وشو دهم . با دقت و آرامش شگفتی ، غسل کرد و سپس جامه‌های نویی را که پس از مرگ پدر کنار افکنده بود و سیاه پوشیده بود ، پوشید ، گویی از عزای پدر بیرون آمده است و اکنون به دیدار او می‌رود

 

/ 10 نظر / 24 بازدید
خودم

کسی که واسم کامنت نذاشته لااقل خودم به اینجا یه رونقی بدم [ناراحت] بازم فال : [گل]فــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــروردين(بره) مي توانيد همه چيز را از نو و با كارنامه اي پاك آغاز كنيد. از دوست خود زياد متوقع نباشيد و در واقع توان او را در حد هماني كه انجام مي دهد، بدانيد. در هنگام انجام معامله از موضع قدرت صحبت كنيد و از ساده انديشي بپرهيزيد. [گل]ارديـــــــــــــــــــــــــــــــــــــبهشت(گاو) بي جهت ترديد نكنيد و تصميمي را كه گرفته ايد عملي كنيد چرا كه تأخير در انجام آن به سود شما نيست. از دوست خود ديدن كنيد و به او قدري روحيه بدهيد. اطرافيان سرانجام قدر زحمات شما را خواهند دانست. در محيط كار و تحصيل، خود را در دسته و گروه مشخصي جاي ندهيد. بلكه بي طرف باشيد و با همه بسازيد. به قولي كه به شما داده بودند، عمل خواهند كرد و از اين حيث احساس خوبي به شما دست خواهد داد.

خودم

[گل]خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــرداد(دو پيکر) مشكلات بر سر راه ازدواج يا موارد عاطفي آنها را بعضأ شيرين تر مي كند، بنابراين بي قراري و تلخي نكنيد. وضعيت روحي و عصبي شما رو به بهتر شدن پيش مي رود، پس نگذاريد كه اين روند دچار توقف شود.در مورد مشكلي كه خانواده شما با آن مواجه است، روي شما حساب جداگانه اي باز شده است كه بتوانيد براي برداشتن آن از سر راه خانواده اقدام كنيد. يك ملاقات جالب خواهيد داشت كه در روحيه ووضعيت عمومي شما تأثير مي گذارد. [گل]تيـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر(خرچنگ) كارهايي را كه قبلأ فهرست كرده ايد، بايد شروع كنيد، چرا كه برنامه ريزي با عمل و اقدام نتيجه مي دهد و بس. هيچ اشكالي ندارد كه براي خودتان نزد خداوند طلب بخشش كنيد، بلكه براي روحيه شما بسيار هم خوب است از اشتباهات كسي كه قدري شما را آزرده خاطر كرده است بگذريد چراكه لذت بيشتري از اين كار خواهيد برد.

خودم

[گل]مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرداد(شير) نتايجي كه از زحمات خود به دست آورده ايد، اگر چه ايده آل نيست، اما مناسب و قابل قبول است. طالع شما از بهبود وضع مالي تان خبر مي دهد و خبر خوش تر آنكه اكنون پروژه اي را كه در ذهن خودتان داشتيد، مي توانيد به مرحله عمل برسانيد. سعي كنيد صبر و تأمل بيشتري در برابر مشكلي كه گريبانگير خانواده شده است داشته باشيد، چرا كه چندان امر مهمي نيست و با كمي حوصله، مشكل به پايان خواهد رسيد. [گل] شهريـــــــــــــــــــــــــــــــــــتور(خوشه) در مورد دخل و خرج خودتان كمي محافظه كارانه رفتار كنيد و بخصوص از زياده روي و تجملات دوري جوئيد. اختلاف شما با همكار يا همكلاسي ، بر سر برداشتهاي مختلفي است كه نسبت به مسائل داريد ، بنابراين سعي كنيد در برابر او قدري كوتاه آمده و به اختلاف پايان دهيد.براي برنامه ريزي در مورد هدفي كه داريد بهتر است با دوستان باتجربه مشورت كنيد.

خودم

[گل]مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــهر(ترازو) اگر مي خواهيد كمك فكري بگيريد، حتمأ از افراد باتجربه حرفه اي استفاده كنيد تا نتيجه بهتري عايدتان شود. براي دريافت مدرك يا سندي كه برايتان بسيار هم ا هميت دارد، كار امروز را به فردا نيفكنيد و به سرعت عمل كنيد. راز نگهدار باشيد، بخصوص در مورد مسائل دوستانتان، مواظب سلامت خود باشيد و به ورزش اهميت بدهيد. [گل]آبــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــان(کژدم) از خودتان انتقاد نكنيد، بلكه در هر موردي كه نتيجه مطلوب عايدتان مي شود، سعي كنيد دليل و ريشه آن را پيدا كنيد. در مورد سلامتي خود جدي تر باشيد، بويژه تغذيه مناسب و خواب كافي را رعايت كنيد. مهر و محبت به كوچكترها در خانواده، برايتان محبوبيتي را كه به داشتن آن علاقه منديد، ايجاد مي كند. راه و روش شما در مورد پرداختن به يك سري مسائل در محيط كار و يا تحصيل چندان براي ديگران قابل درك نيست و بايد راهي براي توضيح روش خود پيدا كنيد.

خودم

[گل]آذــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ر(کمان) [شوخی] روزهاي خود را با اميد آغاز كنيد، بخصوص با دعا به درگاه خداوند كه خوشبختانه همواره آن را مدنظر قرار داده ايد. يكي از افراد بانفوذ به شما كمكي مي رساند كه سخت به آن نيازمنديد و اين محبت بجا سبب ميشود كه گامي بزرگ در راستاي هدف خود برداريد. بسته اي را دريافت ميكنيد كه محتويات آن برايتان غيرمنتظره و ارزشمند خواهد بود . با يك دوست يا اهل فاميل در دوردست ارتباط برقرار مي كنيد. [گل]ديـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی(بز) [سبز] خودتان را از نظر مالي درگير هزينه هاي هنگفت نكنيد، بخصوص كه به اين گونه هزينه كردنها هم اعتقادي نداريد، بنابراين رودربايستي را كنار بگذاريد. در برنامه هاي روزانه خود فعاليت جسماني و ورزش را جاي دهيد تا طراوت بيشتري احساس كنيد. از جانب دوستان برنامه اي غافلگيركننده برايتان ترتيب داده خواهد شد كه بسيار شيرين است. به قولهايتان عمل كنيد و كمي بيشتر به فكر سلامتي تان باشيد.

خودم

[گل]بـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــهمن(دلو) نظم و آهنگ بيشتري به زندگي روزانه خود مي دهيد و همين امر سبب مي شود تا به كارهاي خود بهتر رسيدگي كنيد. ديدار از اعضاي خانواده و دوستان را فراموش نكنيد، بخصوص كساني را كه مدت زيادي از آنها دور بوده ايد. در مورد مسئله اي كه با آن درگيريد به گفته هاي بزرگتر در خانواده توجه كنيد، چرا كه او بهترين اندرز را براي وضعيتي كه در آن گرفتار شده ايد، دارد. [گل]اســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــفند(ماهي) براي يك مسافرت كه جنبه هاي زيارتي هم در آن نهفته است، برنامه ريزي مي كنيد. كساني كه به شما واقعأ علاقه مندند، آنهايي هستند كه مرتبأ اين علاقه را به زبان نمي آورند و برعكس، زبان بازان علاقه را فقط در زبان به شما نشان مي دهند. براي آرامش بهتر و بيشتر از دعا و نيايش به درگاه خداوند استفاده كنيد

صدیقه

سلام ![گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

عطیه

سلام حالا ما هی هیچی نمی گیم مریم خانم شاکی می شن شما از کی که آپ دیت نکردی؟ حالا ما چند روز کمتر اومدیم بذار 6ام دیگه مشهدم میام ببینم حالا من نیومدم یا تو!!![شوخی] دوست دارم با تمام وجود بوووووووووووووووووووووووووووووووووووس

صدیقه

سلام عزیزم جیگر من فراموش میشم اما فراموش نمی کنم [چشمک][ماچ][ماچ][گل][گل][خداحافظ]